İstanbul'a bahar bir kez daha tenisle geliyor. Yıllardır WTA Turu'nda Nisan ayının önemli duraklarından İstanbul bir kez daha kadınlar tenisinin yıldızlarını ağırlayacak. Türkiye Tenis Federasyonu'nun İstinye'deki tesislerinde düzenlenecek TEB BNP Paribas Tennis Championship İstanbul 18-24 Nisan tarihlerinde seyirciyle buluşacak.

Tenis Dünyası'nın artık gelenekselleşen 'özel sayı'larından biriyle daha karşınızdayız. Turnuva rehberi formatında hazırladığımız 'koleksiyon' sayısını beğeneceğinizi umuyoruz. Turnuvanın yanı sıra tenis dünyasında yaşanan önemli gelişmelerle ilgili özel dosyalar hazırladık. Dergimizin eski editörleri Şevket Furkan Erbay ve Ali Katipoğlu'nun Türk tenisinin parlayan yıldızı İpek Öz'le yaptığı röportaj da bu sayının önemli konularından.

Mart ayının başında Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesi tüm dünyayı olduğu gibi tenis dünyasının da şaşırttı. ATP, WTA ve ITF zaman kaybetmeden Rusya ve Belarus ile ilgili yaptırımları devreye soktu. Her gün onlarca insanın öldüğü, binlercesinin evsiz kaldığı savaşın bir an önce durmasını diliyor, Andrey Rublev'in kameraya yazdığı gibi 'No War Please' (Lütfen Savaşa Hayır) diyoruz.