Roland Garros Kadınlar Finali ikinci setin başında biraz olsun bir tenis karşılaşmasına benzedi. Onun haricinde Swiatek antrenman bile yapmadı dersek kimse eleştiremez. Zaten bir grand-slam finali için epey kısa sürede 6-1, 6-3’lik skorla 1saat8dakikada bitti. Değil maç yorumu yapmak yazacak bir ilginçlik bile bulamıyorum. Anlaşılan ABD’li raketin bu maçtan ümidini çabuk yitirdi. Sonlara doğru toplara koşmak yerine uzanmaya çalıştı. Herhalde bunun ardından oynayacağı çiftler finalinden daha ümidi vardı. Ama orada da yanıbaşında izleyicileri bulamayacak zira rakipler Fransız. Yani elleri boş ta dönebilir.

ABD’li raket yetenekli olmasına yetenekli ama çok daha pişmesi gerekiyor. Bir büyük turnuvada bu denli çok hata yaparsanız kimse acımaz, hemen saf dışı kalırsınız.
- Çift-kadınları Çekya’lı çift Havlickova-Bejlek 6-3’lük setlerle kazandı. Yendikleri çift bir Çekya-İsviçre tandemiydi.

- Kadınlar Tekerlekli Sandalye finalini yine iki efsane oynadı. Hollandalı De Groot, ezeli rakibi Japon Kamiji’yi yine yendi (6-1, 6-4 ). Erkekleri ise Japon Kuneida, Arjantinli Fernandez’i üç sette yenerek aldı.

- Jünyor Kızları Çekya’lı Havlickova, Arjantinli Sierra’yı 6-3’lük iki setle yenerek şampiyon oldu. Zaten kızların yarı-finalinde 3 Çekya’lı vardı.

- Jünyor Erkekleri Belçikalı rakibini yenerek Debru kazandı ve Fransa Açık’tan ev-sahibinin hiç olmazsa eli boş dönmemesini sağladı.

- Jünyor çift-erkekleri Hırvat-Litvanya Poljicak-Butvilas çifti kazandı. Peru’luları yendiler.

İyi akşamlar.