Londra'daki ATP Dünya Turu Finalleri'ni Lig TV veriyor da izleyebiliyoruz. Yoksa teniste kadınlarda Dünya Kupası oynanmış, kimsede tık yok! Hadi anlatmanızdan vazgeçtik yahu bari sadece skor verin. Basılı ya da görsel medyada ne ses var ne de seda. Varsa yoksa Arda ne demiş, beriki ne yorum yapmış vs. Ortalıkta bir ayak takımı edebiyatı gidiyor ki sormayın. Sonra da vay efendim bu vandalizm nereden çıkıyor, sporumuz nereye gidiyor diye konseyler kuruluyor! Rahmetli İnönü'nün dediği gibi "Hadi canım siz de!"

 

Futbolun Dünya Kupası dört yılda bir yapılırken teniste bu organizasyon her yıl yapılır. Üstelik erkeklerde ve kadınlarda ayrı ayrıdır. Erkeklerinkinin adı "Davis Cup" kadınlarınkinin ise "Fed Cup"tır. Kadınlar finali kasımın ikinci hafta sonunda oynanırken, erkekler finaki 25-27 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek. Kadınlar iki gün içerisinde üçer setler üzerinden oynarken karşı seks beşer set üzerinden üç günde oynar.

 

İşte geçtiğimiz hafta sonu 2016 Fed Cup'ın finali Fransa'nın Strasbourg kentinde oynandı. Fransa 2005'ten beri ilk kez finale kalırken, Çekler ise son altı yıldır beşinci kez burada arz-ı endam ediyorlardı. Üstelik son iki yılın da şampiyonuydular. 

 

Çek Cumhuriyeti'nin kadınları, Fransa'yı 3-2 yenerek yine zirveye çıktı. Fransızlar ilk üç tekler maçından sonra 2-1 öne geçerek büyük avantaj yakalamıştı ama Cornet her zamanki gibi oynamaktan çok çığlık atmayı yeğleyince durum 2-2'ye bağlanmıştı. 


Kristina Mladenovic - Karolina Pliskova: 3-6, 6-4, 14-16
Caroline Garcia - Petra Kvitova: 7-6, 6-3
Caroline Garcia - Karolina Pliskova: 6-3, 3-6, 6-3
Alize Cornet - Barbora Strycova2-6, 6-7

 

Yani iş çiftler maçında bitecekti. Hradecka yerine Pliskova ile Strycova'yı sahaya çıkaran Çekler, Garcia/Mladenovic'ten oluşan Fransa'yı 7-5, 7-5'le geçerek şampiyonluğa ulaştı.

 

Şimdi sıra geldi erkeklerin Dünya Kupası'na. Ev sahibi Hırvatlar, Zagrep'te Arjantin'i konuk edecek. Yani uzun lafın kısası Marin Cilic ile sempatik dev Juan Martin del Potro kozlarını paylaşacak. Londra bitsin ona da bağlanırız. 

  

Hoş kalın.