Formunuzun zirvesinde ve dünya sıralamasında 1 numaradasınız. Bir grand slam turnuvasının başlıca favorisisiniz. Yarı final oynuyorsunuz. İlk seti 1 saati aşkın bir sürede rakibinize kaptırmışsınız. Dizinizdeki sakatlığınız nüksetmiş… Dayanıyorsunuz. Yitireceğiniz ödülün miktarı 3.8 milyon dolar. Bir ara doktoru çağırıp sağlık molası alıyorsunuz. Pek yararını gördüğünüz söylenemez.

Hakeme durumunuzu çıtlatıyor ve her an maçı bırakabileceğinizi açıklıyorsunuz. Rakibiniz durumunuzun farkına varınca sizi daha da koşturacak bir taktik uygulamaya başlıyor. İkinci sette göz açıp kapayana kadar 4-1 geri düşüyorsunuz.

Altıncı oyunda rakibinizin uzun bir topuna çizgi-hakemi “avut” anonsu yapıyor. Rakibinizle göz göze geliyor ve ona itiraz etmesini işaret ediyorsunuz. Ve şahin-göz devreye giriyor. Sonuç: Top içeride!

İşte bu hareket sürekli Rafael Nadal’ın oyununu, çalışkanlığını, sebatkarlığını ve karakter yapısını göz ardı edip sürekli saplantılarıyla alay edenlere (anlayışınıza sığınarak bir sokak tabiri kullanacağım) “kapak olsun” .

Hoşkalın.