Grand-slam turnuvalarının şüphesiz en zoru olan Fransa Açık finalinin bir setinde bir oyuncu rakibine sadece 7 puan verirse o şahsa şapkanızı çıkarıp reverans yapmanız yerinde olur. Evet “Toprağın Kralı” Rafa Nadal dünya 8 numarası olan rakibi Norveçli Caspar Ruud’a maçın üçüncü setinde sadece 7 puan verdi…Zaten maçın skoru durumu belli ediyor : 6-3, 6-3, 6-0. 

Bu adamla ilgili yapacağım yegane yorum : “O herşeyden önce bir bilgedir”. Profesyonel bir tenis kariyerini 36 yaşında 14. grand-slam kupasıyla hala sürdürebilmek ve bunu inanılmaz bir alçakgönüllülükle yapabilmek için bilgelik gerekir. Ne mutlu dünya sporuna ki Rafael Nadal gibi bir insana sahip. 

Maçtan sonra yaptığı konuşmada mücadele etmeyi sürdüreceğini belirterek emekliye ayrılma dedikodularına son verdi. Ama işi daha ağırdan alacağını zira sakatlıklardan bıktığını düşünüyorum. Giderse onu çok arayacağımız mutlak. Helal sana Rafa Nadal.

Bu arada sabah seansında çift kadınlar finali vardı. Bunun ilginç yanı, dün kadınlar finalini yitiren ABD’li genç yıldız Gauff’un da sahada yer almasıydı. Vatandaşı Pegula ile birlikte Fransız Garcia-Mladenovic ikilisine karşı oynadılar. Fransızlar kazandı 2-6, 6-3, 6-2.

İyi haftalar dilerim.