İlk tur maçına dört numaralı kortta çıkan Wimbledon junior erkekler temsilcimiz Yankı Erel çekişmeli geçen bir maçtan sonra Fransız rakibi Arthur Cazaux’ya 6-4 6-4 yenilmekten kurtulamadı. Günün son maçlarından biri olarak programlanan Yankı'nın maçı, güneş battıktan sonra birden etkili olan bir rüzgarın başlamasına denk geldi. Dolayısıyla şu ana kadar günlük güneşlik geçen turnuvada oynanan hemen her maçtan daha zor şartlar altında oynandı. -

Maça servis atarak başlayan Yankı, her ne kadar ilk oyunu alsa da, ilk sette servisini üç kez arka arkaya kırdırdı. Rakibinin servisini iki kez kırması bile seti kurtarmasına yetmedi. Genelde en iyi silahı olan servislerinde sorun yaşayan Yankı, Maçtan sonra rüzgarın kendisini etkilediğini ve temposunu bulmasına engel olduğunu söyledi. Rakamlar da dediğini doğruluyordu. İlk sette sadece yüzde 50 ilk servis yüzdesiyle oynayan Yankı, üç tane de çift hata yaptı. İkinci sette ise  sadece 1 çift hata yaparken, ilk servis yüzdesine 66'ya yükseltti ama bu da maçı kurtarmasına yetmedi.

Buna bir diğer iyi silahı olan forehand'lerinde yaptığı yüksek hata oranı eklenince (ilk sette 11, toplam 15), yetenekli ve vuruş çeşitliliğine sahip olan Cazaux, tempo değiştirerek ve zaman zaman da atak oynayarak rallileri devamlı kontrol etme şansı buldu.

Maçtan sonra Yankı korta alışmakta güçlük çektiğini söyledi. Turnuva için antrenman yaptıkları Roehampton kortlarının (ki eleme turları orada oynanıyor her sene) çok değişik olduğunu belirtti. İlk defa Wimbledon tesisleri içindeki bir korta çıkınca (Junior'lara Wimbledon'da antrenman yapma olanağı yok), bir anda topların az sekip bayağı kaymasına hemen adapte olmadığını belirtti. Özellikle servislerinde bu derece problem yaşamasına bir hayli üzüldüğünü belirten Yankı, eline gelen iyi bir fırsatı kaçırmış gibi hissettiğini ekledi.

Yoluna çiftlerde devam edecek olan Yankı Erel, Finlandiyali partneri Otto Virtanen ile 8 numaralı seribaşı çift, Arjantinli Sebastien Baez ve Brezilyal Gilbert Soares'e rakip olacaklar.