Yepyenibir döneme gireceğimiz şu günlerde sizlere teniste bazıilginçlikler aktararak yılı tebessümle kapatalım, umutlarımızıyeni yıla taşıyalım istedim. Buyrunuz:


 • Kadıntenisinin güzel üyelerinden Polonyalı Agnieszka Radwanska birefsane ile koç olarak anlaştı. Dünya tenis camiasının en açıksözlü ve dürüst üyelerinden biri olan Martina Navratilovabundan böyle Radwanska'nın ekibinde olacak. Eşcinsel olduğunuilk açıklayan sporculardan olan Navratilova, geçtiğimiz günlerdeJulia Lemigova ile evlendi.


 • AndyMurray uzun süredir birlikte olduğu kız arkadaşı Kim Sears ilenişanlandı. Bildiğiniz gibi İskoç raket kendisine koç olarakbir kadını seçmişti: Amelie Mauresmo. Şimdi de "fitness"antrenörü olarak bir başka kadınla anlaştı. Zaten işlerini deannesi idare ediyordu. Şimdi camianın "fırlamaları"soruyor: Acaba Murray ne zaman WTA'de oynamaya başlayacak?


 • TomasBerdych ise Murray'nin eski antrenörü Venezuelalı Dani Valverduile anlaştı. Çek raket daha önce Murray'nin bir diğer koçu vevatandaşı Ivan Lendl ile anlaşmak istemiş ama efsane şampiyontarafından geri çevrilmişti.
 • SimonaHalep ise ünlü İsveçli Thomas Hogstedt'i danışman olarakekibine kattı. Eminim bu birliktelik çok yararlı olacaktır…Göreceğiz.


 • ÜlkemizdeTED Kulübü takımında da yer almış Sergiy Stakhovsky iseFransız Fabrice Santoro ile anlaştı.
 • Ünlügiysi markası Tommy Hilfiger, manken olarak Rafael Nadal ilekontrat imzaladı. 2015 sonbaharından itibaren Rafael Nadal, TommyHilfiger'in iç çamaşırı ve şık giyim ürünlerinin yüzüolacak.


 • BulgarGrigor Dimitrov ise Rolex ile anlaştı (Sevgilisi MariaSharapova'nın etkisi olmuş mudur dersiniz!).


 • MaratSafin tenisi bıraktıktan sonra politikaya atılmış ve Putintarafından milletvekili seçilmişti. Rus tenisçinin Amerika veonunla ilgili her şeye olan nefreti o denli büyük ki, RusParlamentosu Duma'da, Rus yetimlerin ABD vatandaşları tarafındanevlat edinmelerini yasaklayan bir önerge verdi ve yasalaşmasınısağladı.


 • ATPDünya Turu, para ödüllerinde hatırı sayılır bir artışolacağını açıkladı. 2018'e kadar toplam ödülün 135 milyondoları bulması bekleniyor.
 • 2014yılının tenis dünyasındaki en büyük sürprizi, Nishikori'ninAmerika Açık turnuvasının yarı finalinde Djokovic’i yenmesiseçildi. Aşırı nemli 35 dereceye yaklaşan bir sıcaklıkta 5set ve dört saatlik bir çeyrek final karşılaşmasından sonrayarı finalde Djokovic'in karşısına çıkan Japon rakete kimseumut bağlamıyordu. Aynı hava şartlarında dünya birincisinidört sette geçti.
 • ABD'liSerena Williams ve Sırp Novak Djokovic ITF (Uluslararası TenisFederasyonu) tarafından yılın tenisçileri seçildi. Williams buödülü beşinci kez, Djokovic ise dördüncü kez kazanıyor.Bryan kardeşler üçüncü kez yılın çift erkekleri, Sara Erraniile Roberta Vinci ise çift kadınları oldu. ABD'li Catherine"Cici" Bellis ile Rus Andrey Rublev ise yılın jünyorlarıoldular. Japon Yui Kamji ile Shingo Kunieda ise tekerlekli sandalyetenisinin şampiyonları seçildiler. Ödüller, 2015 Fransa Açıkesnasında verilecek.


 • Fiziğindendolayı köyü ile "Tandil'in Kulesi" diye adlandırılansempatik dev Arjantinli Juan Martin Del Potro, uzun sakatlığındansonra tenise ATP Brisbane ile birlikte döneceğini açıkladı.
 • İspanyollar'ınünlü aylık tenis dergisi "Tenis World" yayınını sonaerdirdi. Biz de ise "Tenis Dünyası" dergisi elikulağında 10. yılını kutlayacak!

Neşeve sağlık içerisinde umutlarınızı gerçekleştirebileceğinizbir yeni yıl dilerim.

Hoşkalınız.