Profesyonel tenis dünyasının 1 numarası Sırp Novak Djokovic geçtiğimiz yıl (2014) içerisinde yaşamında kendisine yepyeni bir sayfa açtı. Uzun süredir birlikte olduğu sevgilisiyle evlendi ve çocuğu oldu. Akabinde Paris Masters'ı sonra yıl sonu Londra ATP Turu Finalleri'ni kazandı… Davis Kupası'nda" ülkesine final oynattı. 2015'e "Avustralya Açık'ı ve geçen hafta da Indian Wells'i kazanarak başladı! Bakınız bu büyük şampiyon hayatındaki bu yeni evre hakkında çiçeği burnunda bir baba ve eş olarak neler söylüyor.

"Şu esnada yaşantım her yönüyle tatminkâr… Benliğimi konuşlandırdığımı düşünüyorum. 10 ay içerisinde hem bir eş hem bir baba oldum. Yaşamın benim için çok önemli bir dönem noktasını geride bıraktım. Üstelik sonuç tenisime de çok olumlu yansıdı."   

"Bir yandan sevdiğim bir sporu yapabilirken öbür yandan bir ebeveyn ve eş olarak üzerime düşen sorumlulukları yerine getirebileceğim olanaklara kavuşabildiğim için minnet doluyum."

"Hiçbir sorunum yok. Yaşantımın fevkalade bir noktasındayım ve bunun tadını çıkarmaya çalışıyorum."

"Tenis oynayabilmemin önemini fazlasıyla takdir ediyorum. Geçirdiğim çocukluk ve bulunduğum yere ulaşabilmek için karşılaştığım ve alt etmek zorunda kaldığım sorunlar yaşamı daha kalender ya da mütevazi kabul etmeme yol açtı."     

"Çok küçük bir ülkeden gelmem, savaşı ve onunimkânsızlıklarını aşarak eriştiğim bu noktayı göz önüne aldığımda bana birinsan olarak yön veren, kişiliğimi oluşturan gerçekleri görüyor, yaşama yönelik benimsemiş olduğum yaklaşımımın ne denli doğru olduğunu anlıyorum." 

Sosyal Medya üzerine:

"Sosyal medya ve sosyal platformların en iyi yanı sizi seven, destekleyen ve izleyen insanlarla interaktif bir iletişim içerisinde olabilmenizdir."

"Onların yaklaşımlarına teşekkür etmenin bir başka yoludur. Onlara minnetinizi belli etmek sadece kortta iyi tenis oynayarak olmaz… Onlarla bire bir iletişimde bulunarak, ekranda izlediklerinin dışında, kişiliğim hakkında onlara bir başka perspektif açarak kendimi tanıtmayı doğru buluyorum."

Ne diyebiliriz ki sevgili okuyucular? Şöyle bir çevremize baktığımızda neden kolay kolay Novak Djokovic olunmadığını ibretle görmüyor muyuz! Ne dersiniz? 


Hoş kalınız.