Buenos Aires'te tekler, çiftler ve karışık çiftler olmak üzere üç kategoride ter döken Erel, teklerde ikinci tur görürken, çiftler ana tablolarına ise ilk turda veda etti.

17 yaşındaki milli tenisçi, oyunların ilk gününde dünya gençler 14 numarası Tristan Boyer ile karşı karşıya geldi. 1 saat 40 dakika süren maçta rakibine set kaptırmayan Yankı, 6-3 ve 7-6’lık sonuçla tur atlayan taraf oldu.

Amerikalı rakibi karşısında aldığı galibiyetle Türkiye'ye oyunlar tarihindeki ilk tenis maçını kazanıran Yankı Erel, öte yandan daha önce dört kez korttan yenik ayrıldığı Tristan Boyer karşısında da ilk kez kazanmayı başardı.

Erel'in teklerdeki yolculuğu, 6 numaralı seribaşı Bulgar Adrian Andreev karşısında aldığı üç setlik mağlubiyetle noktalandı. Milli tenisçi, 2 saat 20 daki süren zorlu mücadelede geriden gelip maça denge getirse de 3-6, 7-5, 3-6'lık setlerle kaybetmekten kurtulamadı.

ÇİFTLERDE ERKEN VEDALAR

Tekler kategorisinde milli forma adına bir ilki başaran Erel, çiftler ana tablolarında ise ilk turun ötesini göremedi.

Çiftlerde ortaklık kuran Yankı Erel ve İtalyan Lorenzo Musetti, 4 numaralı seribaşı olarak korta indikleri ilk tur maçında, Çek tandem Dalibor Svrcina/Ondrej Styler karşısında 6-4, 6-2 ile korttan yenik ayrıldı.

Karışık çiftlerde ise seribaşı olmadan mücadele veren Yankı, Ukraynalı partneri Margaryta Bilokin ile Jesper De Jong/Eleonora Molinaro çiftinin karşısına çıkarken, 63 dakika süren karşılaşmayı kazanan 6-1, 7-6 ile De Jong/Molinaro ortaklığı oldu.

TTF Basın Bülteni